pátek 1. dubna 2016

Kniha, která ti změní život a pár denních střípků

Tak vás opět zdravím. Dnes se pokusím tak nějak shrnout posledních pár dnů, co se dělo, jakou parádní knížku jsem si koupila a taky samozřejmě nesmí chybět pár vět o současném počasí, které těší snad úplně všechny.
I když dnes už není tak pěkně, jako bylo včera, pořád je ale dost pěkně na to říct, že konečně začíná to pravé jaro! A rovnou jaro s velkým J!
Nijak se netajím tím, že vůbec nejsem zimní typ. Když je mi zima, všechno se může rychle otočit k horšímu. Ven se mi nechce, nejraději bych si zalezla do postele a sledovala můj oblíbený seriál.
Což je Pretty little liars, jen tak mimochodem. (Menší vsuvka - sledujete někdo ? Pokud ano, moc by mě zajímal váš názor na poslední díly..protože...WHAT?!)
Tak abych se dostala k tomu jaru. Včera jsme se byli v tělocviku projít a s každým půl kilometrem jsem odhazovala oblečení kus po kusu. Jasně že jsem si neodpustila poznámku, jaké je mi horko, ale pak jsem si řekla. Konečně mi je "horko"!
Zase začíná teplo, dlouhé teplé večery a naopak končí éra červených nosů nebo zmrzlých prstů.
A to je něco pro mě.


O co vás rozhodně nemůžu ochudit, je můj nový příbytek v knihovně.
 Jedná se o knihu od autora, který u nás na škole měl minulý rok přednášku o studiu v zahraničí a cestování celkově. A taky o nemrhání času a dosažení svých cílů.
Už na přednášce jsem si jej oblíbila a začala zjišťovat víc. Člověk, který v průběhu 5 let navštívil přes 30 zemí. Člověk mimořádně pozitivní a hlavně podporující mladé studenty k vycestování.
Jeho jméno je Lukáš Kerhart, více se o něm můžete dočíst na jeho webu ZDE.Abych se dostala k samotné knize. Když mi došel email se zmínkou, že tento mladík vydal svou první knihu, ihned na druhý den jsem běžela do knihkupectví.
A rozhodně jsem nešlápla vedle. Název je Cestování - Nejlepší životní investice.
Zaměřena je hlavně na mladé lidi a na start jejich kariéry. Zmiňuje XY příběhů různých lidí, kteří si šli za svými sny.
A hlavně, celou knihou naráží na myšlenku, že žijeme jen jednou, a není čas ztrácet čas.
Prostě kniha, která i toho největšího povaleče alespoň z části nakopne.
Nesnažím se nikoho přesvědčovat a ani nikomu nic vnucovat, je to jen můj osobní názor a nadšenost. A s tou já se vždy podělím ráda.

Asi bych se měla vyjádřit i k Velikonocům. Takže.
Beránka jsem snědla v pondělí na snídani (kupovaného v Kauflandu, protože lenost), vajíčka jsme letos ani nestihli udělat, slivovice se vypilo víc než dost a bez rodinné sešlosti by to taky nešlo.
Letos ovšem trošičku ve větším, jelikož bratr slavil 20. Což si samo o sobě něco většího žádá.
Takže to by byly asi moje Velikonoce. Netřeba připomínat, že uběhly lusknutím prstu.


Na fotce můžete vidět menší #foodporn, který se na oslavě konal. Řízečky, steaky, lososové prsty, obložené talíře, bramborový salát...A aby se neřeklo, nějaká zelenina se taky našla. Co víc si přát.


A protože je všeobecně známé, že jídla není nikdy dost, přidávám fotku mého typického oběda ala  "hlavně jednoduše a rychle". Takže rýže, mražená zelenina a tofu. Podobnou kombinaci mívám doost často. Ale tak co, když mi to chutná, tak v tom nevidím nic špatného :D.

Dnes to bude asi všechno. Užívejte víkend a krásného počasí!! :)

4 komentáře:

 1. Na pretty koukám, ale jaksi jsem poslední 2 díly ještě neviděla- vůbec na to teď nemám čas :D
  Knížka musí být super :) U nás se vajíčka taky nestihla obarvit :D ale hlavně, že byly zajíčci a beránek :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, hlavně že byli čokoládoví zajíčci a beránek! :D

   Vymazat
 2. taktiež mám neskutočnú radosť z prichádzajúcej jari :) inak to jedlo vyzerá úžasne!

  http://nicolland.blogspot.co.at

  OdpovědětVymazat