neděle 26. dubna 2015

Arašídový chlebík

Přeji vám pěkné ráno. Rozhodně začnu tím, že bych vám chtěla poděkovat za překročení neuvěřitelného čísla na facebooku. Panebože, už je nás tam víc než 1000! Když si uvědomím, že jsem stránku založila ne zas tak dávno. Je to prostě super pocit. Pocit, že to, co dělám, není jen tak. Jakékoliv odezvy z vaší strany, ať ve formě komentářů, emailů či jen blbého počtu zobrazení článku. Opravdu vám moc děkuji. A protože 1000 není malé číslo, rozhodla jsem se něco dobrého upéct. A nejlépe něco s arašídovým máslem. Výsledek ? Boží!Budeme potřebovat:

 • 3 vajíčka
 • 60g celozrnné mouky
 • 2 banány
 • 50ml mléka
 • skořice
 • PDP
 • 90g arašídového másla
Jako první si oddělíme bílky od žloutků a bílky vyšleháme. V jiné misce smícháme rozmačkané banány, mléko, žloutky, mouku, skořici, PDP a rozmixujeme. Pomalu ke směsi přimícháváme bílky. Nakonec to nejdůležitější. Přidejte arašídové máslo. Dejte si pozor na to, aby mělo máslo spíše tekutější konzistenci. Jinak by se vám taky mohlo stát to, co mně, že na nějakém místě je ho tuny, a jinde skoro nic :D. Jinak je chuťově výborný :).

Hodnoty na celkové množství: 52B - 90S - 61T - 1133 kcal
Hodnoty na 1 kousek (30g): 3,3B - 5,7S - 3,9T - 72 kcal

8 komentářů:

 1. To vypadá úžasně! Jen nevím, jestli by mi nebylo líto dávat tolik máslíčka do "buchty"... :-) Raději bych ho asi viděla klasicky v kaši. Ale možná vyzkouším poloviční množství a to už nebude taková ztráta! :-D Děkuji za typ a gratuluji k tak hezkému číslu na FB.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem právě měla zbytky z kilového balení a už otevřené nové mandlové. Takže pro mě super využití.Ale klidně ho tam můžeš dát i méně :)

   Vymazat
 2. Wow, moc Ti gratuluji! Tolik čtenářů si rozhodně zasloužíš, protože Tvé články jsou skvělé!
  Jinak chlebíček vypadá parádně, to musím zkusit! :)

  worldaroundmissnothing.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 3. gratuluji k parádnímu číslu na FB! :)
  a chlebík vypadá super, ale nic podobného jsem ještě nezkoušela a přijde mi to na mě asi moc složité :D

  OdpovědětVymazat
 4. Ohoho, to vypadá naprosto famózně :)) Jako odměnu, až udělám maturitu (tedy jestli :D), jsem si stanovila arašídové a kešu máslíčko od MP, takže recept ukládám a později určitě využiju :)

  OdpovědětVymazat
 5. 90 g máslíčka?? oooo..to musí být nebe v puse přímo!! :3 :D A gratuluju ke krásnému číslu na FB :) zasloužíš si to ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Před chvílí jsem na tenhle chleba koukala v tvém nejnovějším článku a modlila se, abys tu měla i recept! :-) Tohle musím stoprocentně vyzkoušet! :-)

  http://myfitmind.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat